III Światowy Dzień Radłowian
2023-06-25

Msza święta, historyczny orszak, turniej piłkarski, pokaz musztry paradnej oraz koncerty gwiazd polskiej estrady. Tak obchodzony był III Światowy Dzień Radłowian. Uroczystości były doskonałą okazją, aby wyróżnić tych, którzy zasłużyli się m.in. dla działalności społecznej.
 

W Światowym Dniu Radłowian wziął udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który wręczył przyznane przez Prezydenta RP odznaczenia.
 
– Historia Radłowa sięga X wieku. Wiele lat tradycji zobowiązuje do hucznych obchodów święta miasta. Miło spojrzeć jak ta miejscowość się rozwija. Z tego miejsca chcę również pogratulować odznaczonym, którzy w szczególny sposób wzięli sobie za zadanie pracę na rzecz lokalnej społeczności. Medale niech będą wyrazem wdzięczności za podejmowany przez Państwa trud. Wszystkim Państwu życzę pięknych obchodów – mówi I wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Postanowieniami Prezydenta RP wicewojewoda wręczył jeden Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej oraz dwa Złote Medale za Długoletnią Służbę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.


Radłowianie Radłowianie Radłowianie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj