Złoty Krzyż Zasługi dla śp. Krzysztofa Grzyba
2023-06-22

Trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w Lotniarstwie. Był Akademickim Mistrzem Polski i członkiem Polskiej Kadry Narodowej. Startował w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata i Światowych Igrzyskach Lotniczych. Zginął podczas lotu treningowego. Dziś w parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzy w gminie Łososina Dolna odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Grzyba.
 
Krzysztof Grzyb został pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczenie na ręce żony zmarłego przekazał II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

– Śp. Krzysztof Grzyb był jednym z najlepszych pilotów lotniowych na świecie. Pochodził stąd, z Tęgoborzy. Zawsze dumnie reprezentował nasz kraj. Podkreślał swoje przywiązanie do korzeni. Zginął, robiąc to, co kochał. Dziś patrząc w niebo, gdzie bił rekordy przelotów, gdzie czuł się najlepiej, wspominamy wybitnego sportowca, wiernego przyjaciela i prawdziwego patriotę – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.
 
– Złoty Krzyż Zasługi przyznany pośmiertnie śp. Krzysztofowi Grzybowi jest wyrazem wdzięczności i szacunku wobec jego osiągnięć sportowych oraz zasług na rzecz rozwoju lotnictwa. Przekazuję to odznaczenie, chyląc głowę przed jego dokonaniami. Proszę przyjąć moje najszczersze wyrazy współczucia – dodaje wicewojewoda Mateusz Małodziński.
 
Krzysztof „Kryz” Grzyb zginął 2 czerwca 2023 roku nieopodal Chicago, gdzie mieszkał z żoną i córkami.


Pogrzeb Pogrzeb Pogrzeb
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj