Pożegnanie ósmoklasistów w Proszowicach
2023-06-22

Czas pożegnań to zawsze słodko-gorzkie chwile. Z jednej strony jest ciekawość co nowego przyniesie przyszłość, ale z drugiej ciężko zostawić za sobą znane już osoby i miejsca. Dziś Szkoła Podstawowa nr 2 w Proszowicach pożegnała uczniów klas ósmych, którzy przekazali opiekę nad sztandarem szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. W uroczystości uczestniczył sekretarz stanu w ministerstwie edukacji i nauki prof. Włodzimierz Bernacki oraz I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
 
– Zakończenie pewnego etapu w życiu to zawsze ważna chwila. Drodzy ósmoklasiści, przeżyliście w murach tej szkoły wiele chwil. Teraz czeka kolejny etap w Waszym życiu, nowe wyzwania i doświadczenia. Życzę Wam samych dobrych wyborów i sukcesów. Cytując za Adamem Asnykiem: „Szukajcie nowych, nieodkrytych dróg!” – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Podczas uroczystości wicewojewoda Ryszard Pagacz wręczył także odznaczenie państwowe. Za zasługi w działalności społecznej i wkład w rozwój edukacji, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał wieloletniej dyrektor Gimnazjum w Proszowicach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach Srebrny Krzyż Zasługi.

– Dziękuję Pani Dyrektor za wieloletnie oddanie i poświęcenie na rzecz uczniów. Niech to odznaczenie będzie wyrazem naszej wdzięczności za trud włożony w wychowanie młodzieży – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

20230622_Proszowice 20230622_Proszowice
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj