Jubileusz Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej
2023-06-16

Choćbyś poznał ziemię całą, milion gwiazd jeszcze zostało! Choćbyś gwiazdy znał na niebie, jeszcze musisz znać... sam siebie… – pisała w jednym ze swoich wierszy Maria Konopnicka, polska poetka, nowelistka i patronka Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej. Dzisiaj cała społeczność szkolna wypełniła to wyjątkowe zadanie, spoglądając wstecz na minione 50 lat działalności placówki. W uroczystościach z tej okazji uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.   

– Szkolny budynek, koleżanki i koledzy z klasy, nauczyciele – to wszystko kształtuje młodego człowieka. Nauka to także czas, który jawi się często w oczach dzieci jako pierwszy krok prowadzący do świata dorosłych. Do tych lat szkolnych wraca się myślami, będąc już w pełni samodzielnym. Obchodzony właśnie jubileusz jest ważnym wydarzeniem w dziejach Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej. Pozwala dostrzec kroki milowe, które decydowały o rozwoju placówki i sprawiły, że dziś stanowi ona ważne miejsce na edukacyjnej mapie regionu – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Za dar minionych lat społeczność zgromadzona wokół Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, w której skład wchodzi Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, dziękowała podczas mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym.

Główne uroczystości, którym towarzyszył szeroki program artystyczny w wykonaniu uczniów, odbyły się natomiast w szkolnych murach.     

W ramach jubileuszowych obchodów na sobotnie popołudnie zaplanowano festyn rodzinny. Będzie on okazją do dalszej integracji dzieci, młodzieży, grona pedagogicznego i wszystkich rodzin, których drogi splotły się na przestrzeni lat ze Szkołą Podstawową w Woli Radziszowskiej.

Wśród atrakcji zaplanowano między innymi: wioskę smerfów przygotowaną przez OSP, turnieje gry w tenisa stołowego i badmintona, a także loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami.


20230616 Jubileusz szkoły Wola Radziszowska 20230616 Jubileusz szkoły Wola Radziszowska 20230616 Jubileusz szkoły Wola Radziszowska 20230616 Jubileusz szkoły Wola Radziszowska 20230616 Jubileusz szkoły Wola Radziszowska 20230616 Jubileusz szkoły Msza Święta 20230616 Jubileusz szkoły Wola Radziszowska 20230616 Jubileusz szkoły Msza Święta 20230616 Jubileusz szkoły Msza Święta 20230616 Jubileusz szkoły Wola Radziszowska 20230616 Jubileusz szkoły Wola Radziszowska
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj