Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami
2023-06-14

Wielkimi krokami zbliżają się tak wyczekiwane przez uczniów i studentów wakacje. Dla wszystkich, którzy chcą w pełni wykorzystać przerwę w nauce na nabycie nowych umiejętności, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej przygotowała szkolenia wojskowe. To już druga edycja projektu „Wakacje z WOT” w Małopolsce.

– Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej to wielkie zobowiązanie, ale też wielki powód do dumy. Dlatego też zachęcam wszystkich marzących o mundurze żołnierza RP do udziału w szkoleniach wojskowych przygotowanych przez 11MBOT. Niech ten zbliżający się okres wakacyjny będzie dobrze wykorzystany – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W szkoleniach mogą wziąć udział studenci, maturzyści, pełnoletni uczniowie szkół średnich, pracownicy oraz wszystkie osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze.

16-dniowe szkolenie podstawowe – dla osób, które nie złożyły przysięgi wojskowej:
I termin: 24 czerwca – 9 lipca,
II termin: 8 września – 23 września.

8-dniowe szkolenie wyrównawcze – dla osób, które w przeszłości złożyły przysięgę:
I termin: 24 czerwca – 1 lipca,
II termin: 8 września – 15 września.

Uroczysta przysięga wojskowa odbędzie się 9 lipca 2023 r. w Zakopanem.

W pierwszej edycji „Wakacji z WOT-em” w Małopolsce w projekcie wzięły udział 352 osoby, w tym 53 kobiety.


Wszyscy zainteresowani wstąpieniem w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą skorzystać z pomocy dedykowanego rekrutera z właściwego terytorialnie powiatu (dane kontaktowe na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/).
Istnieje także możliwość złożenia wniosku w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawniej WKU) lub poprzez platformę internetową ePUAP.

wakacje-z-11-mbot-2023
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj