Oddani pracy zawodowej. Odznaczenia państwowe dla pracowników Urzędu Gminy w Wietrzychowicach
2023-06-05

W Urzędzie Gminy w Wietrzychowicach odbyła się wyjątkowa uroczystość. Odznaczeniami państwowymi wyróżnieni zostali pracownicy, którzy wykonując wzorowo i wyjątkowo sumiennie zadania wynikające z pracy zawodowej, od lat wspierają rozwój swojej małej ojczyzny.

Uroczystego wręczenia Złotych i Srebrnych Medali za Długoletnią Służbę, w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dokonał I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Polski papież św. Jan Paweł II w swoich encyklikach wiele miejsca poświęcał właśnie pracy. Widział w niej nie tylko narzędzie umożliwiające zapewnienie podstawowych potrzeb człowieka, ale także drogę do szeroko rozumianego rozwoju. Wreszcie, we właściwym stosunku do pracy wskazywał klucz do osiągnięcia sprawiedliwego i zrównoważonego rozwoju społecznego. W takim właśnie rozumieniu sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków służbowych nabiera większego znaczenia – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Postanowieniami prezydenta Andrzeja Dudy 8 pracowników Urzędu Gminy Wietrzychowice uhonorowanych zostało Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę. Ponadto 3 osoby otrzymały Medale Srebrne.

Przyznane odznaczenia państwowe są wyrazem uznania za Państwa działania i odpowiedzialność. Niech będą także powodem do dumy i inspiracją na dalsze lata wyzwań – dodaje wicewojewoda.


20230605 Wietrzychowice 20230605 Wietrzychowice 20230605 Wietrzychowice 20230605 Wietrzychowice 20230605 Wietrzychowice 20230605 Wietrzychowice 20230605 Wietrzychowice
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj