Chochołowski Dzień Dziecka
2023-06-01

Moc atrakcji dla najmłodszych z okazji ich święta. Właśnie tak można określić Międzynarodowy Dzień Dziecka na Skoczniach w Chochołowie. Skoki narciarskie, biegi przełajowe oraz koncert Małej Armii Janosika to tylko wybrane atrakcje, które zostały przygotowane dla najmłodszych. W święcie wzięli udział: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, poseł Jacek Osuch, posłanka Anna Paluch oraz II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

- Dzień Dziecka jest wyjątkowym dniem w kalendarzu. Jak mówił Janusz Korczak, „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Dziś tego uśmiechu jest co niemiara, bo Dzień Dziecka to dzień radości. Życzę, aby ten uśmiech nie znikał z Waszych twarzy, abyście zawsze czuły się kochane, a nade wszystko zarażały swoich najbliższych tym uśmiechem i rozwijały swoje talenty. Miłego świętowania - mówi II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Międzynarodowy Dzień Dziecka rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym im. św. Jacka w Chochołowie Następnie dla najmłodszych zawodników, także tych bez licencji, odbyły się zawody w skokach narciarskich. To była doskonała okazja do tego, aby poczuć rywalizację i rozwinąć swoje umiejętności.

Obchody Dnia Dziecka w Chochołowie potrwają jeszcze dwa dni. W piątek zawodnicy posiadający licencję będą rywalizować w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Trzeciego – ostatniego –dnia będzie można wziąć udział w biegach przełajowych. Sobotnia rywalizacja zostanie uświetniona koncertem zespołu Mała Armia Janosika.


20230601 Dzien Dziecka 20230601 Dzien Dziecka 20230601 Dzien Dziecka 20230601 Dzien Dziecka 20230601 Dzien Dziecka
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj