Zakończenie 31. sezonu artystycznego Ogniska Baletowego w Tarnowie
2023-05-28

Powstało w 1992 roku. Ma na celu kształcenie dzieci pod względem tanecznym w stopniu podstawowym oraz przygotowanie do dalszej nauki zawodu tancerza. Realizuje program pięciu klas baletowych w oparciu o zasady tańca klasycznego. Ognisko Baletowe działające w Centrum Sztuki Mościce, kończąc 31. sezon działalności, zorganizowało specjalny koncert.

Z tej okazji wojewoda małopolski Łukasz Kmita skierował list do założycieli, prowadzących i instruktorów Ogniska Baletowego. Podczas uroczystości list odczytał I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Wydarzenie było okazją do wręczenia przyznanych przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Srebrnych Krzyży Zasługi.

Proszę przyjąć wyrazy uznania za nieoceniony wkład w rozwój kultury regionu tarnowskiego. Ognisko Baletowe założone przez Państwa w 1992 roku w Tarnowie, prowadzone z ogromną pasją po dziś dzień w ramach Centrum Sztuki Mościce, jest bez wątpienia wspaniałym miejscem odkrywania talentów i doskonalenia umiejętności tanecznych. Jak mówił w 1980 roku święty Jan Paweł II, „kultura jest właściwym sposobem istnienia i bytowania człowieka”. Słowa te zdają się urzeczywistniać we wszelkich projektach artystycznych, które realizujecie Państwo w trosce o integralny rozwój naszych pociech. Na ogromny szacunek zasługuje przeszło 30-letnie zaangażowanie w prowadzenie Ogniska Baletowego w Tarnowie, które przynosi utalentowanym dzieciom solidne podwaliny pod dalsze kształcenie w zawodzie tancerza – napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wyrażając szczerą wdzięczność za wielkie oddanie w wypełnianiu tak owocnej misji, życzę Państwu niegasnącego zapału i wielu powodów do satysfakcji. Niech przedsięwzięcia, w które wkładacie Państwo całe swoje serce, spotykają się nadal z szerokim uznaniem i stają się źródłem spełnienia – dodał wojewoda Kmita.


20230529 balet 20230529 balet 20230529 balet 20230529 balet
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj