Gmina Wojnicz: otwarcie kompleksu sportowego w Łukanowicach
2023-05-27

Mieszkańcy gminy Wojnicz mogą już korzystać z nowego kompleksu sportowego w Łukanowicach. W uroczystym otwarciu boiska wielofunkcyjnego oraz boiska do piłki nożnej wraz z infrastrukturą techniczną i placem zabaw uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Wicewojewoda odczytał skierowany do uczestników wydarzenia list wojewody małopolskiego Łukasza Kmity. Obecni byli również posłowie: Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski.

Nie ulega wątpliwości, że rozwój naszych Małych Ojczyzn jest w dużej mierze uwarunkowany dostępem do nowoczesnej infrastruktury. Zależy nam przecież na tym, aby poruszać się po bezpiecznych drogach; troszczymy się o właściwe warunki nauki dla naszych pociech; chcemy korzystać z dobrze wyposażonych przychodni. Naszym celem jest też zapewnienie możliwości rozwoju umiejętności sportowych, w tym również tworzenie miejsc, w których będziemy mogli odpocząć w wolnym czasie. Słowa te w sposób szczególny wypełniają się tutaj, w Łukanowicach. Naszym udziałem jest bowiem otwarcie kompleksu sportowego, który odtąd będzie do Państwa dyspozycji. To idealne miejsce do prowadzenia treningów i szlifowania talentów w wielu dyscyplinach sportowych, szczególnie wśród młodych osób, do których – jak często powtarzam – należy nasza przyszłość – napisał wojewoda Łukasz Kmita.

Serdecznie gratuluję Władzom Wojnicza i wszystkim, którzy wnieśli nieoceniony wkład w powstanie tej imponującej inwestycji. Dzisiaj możemy dostrzec, że realizacja tego przedsięwzięcia – dofinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – okazała się właściwą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Łukanowic i okolicznych miejscowości. Mając to na uwadze, życzę Państwu owocnego korzystania z tego wspaniałego obiektu! – dodał wojewoda Kmita.

Obiekt składa się z boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową przystosowanego do gier zespołowych o wymiarach 44x20 m oraz boiska trawiastego z trawą syntetyczną do piłki nożnej o wymiarach 66x34 m. W ramach inwestycji powstał też plac zabaw z urządzeniami sprawnościowymi oraz parking. Wykonano odwodnienie całego obiektu, oświetlenie kompleksu i ciągi piesze.

Wybudowany kompleks ma charakter rekreacyjno-sportowy i przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców gminy Wojnicz.

Zadanie pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z infrastrukturą techniczną zlokalizowanego na dz. nr 260/87 w miejscowości Łukanowice, gm. Wojnicz” zostało zrealizowane za prawie 2,3 mln zł. Ponad 1,1 mln zł stanowiły środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2021.

Źródło: Urząd Miejski w Wojniczu


20230527  20230527  20230527  20230527  20230527  20230527
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj