Srebrny jubileusz Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie
2023-05-19

Tarnów jako jedno z pierwszych miast w Polsce rozpoczął prace przygotowawcze mające na celu utworzenie Wyższej Szkoły Zawodowej, uczelni zawodowej nowego typu, kształcącej na poziomie licencjackim i inżynierskim. Dokładnie 25 lat temu zostały podjęte te działania i powstała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. 1 marca 2022 roku uczelnia zmieniła nazwę i obecnie działa jako Akademia Nauk Stosowanych. Dziś w uroczystym posiedzeniu Senatu i Rady uczelni wzięli udział: senator Włodzimierz Bernacki oraz I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który odczytał list skierowany do uczestników przez premiera Mateusza Morawieckiego.

- Jubileusz to wyjątkowa okazja – czas, kiedy z nostalgią patrzymy w przeszłość, z uwagą przyglądamy się teraźniejszości i z nadzieją spoglądamy w przyszłość. To również okazja, by wyrazić uznanie dla tych, których szeroki dorobek stanowi inspirację tak dla kolejnych roczników studentów, jak i całej wspólnoty akademickiej. Dlatego dziś, podczas tak wyjątkowych uroczystości, Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie honoruje tytułem doktora honoris causa księdza profesora Michała Hellera - przekazał w liście premier Mateusz Morawiecki.

Uroczyste posiedzenie Senatu w związku z obchodami Jubileuszu 25-lecia uczelni rozpoczęło się od odśpiewania Gaude Mater Polonia. Następnie I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz wręczył najbardziej zasłużonym pracownikom Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie odznaczenia państwowe: 1 Brązowy Krzyż Zasługi i 20 Medali za Długoletnią Służbę, w tym 14  Złotych i 6 Srebrnych.

Podczas uroczystego posiedzenia nadany został również tytuł honorowego doktora honoris causa ks. prof. dr. Michałowi Hellerowi.

- Wyrazy uznania i podziękowania kieruję dziś również do osób uhonorowanych odznaczeniami i medalami, a także wszystkich, którzy swoją pracą przyczynili się do rozkwitu uczelni. Całej wspólnocie Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie gratuluję dotychczasowych osiągnięć. Życzę Państwu, by kolejne ćwierć wieku okazało się dla Was czasem dynamicznego rozwoju, czasem realizacji najśmielszych nawet planów i zamierzeń, czasem, satysfakcji i spełnienia – odczytał w dalszej części listu od premiera Mateusz Morawieckiego I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Wieczorem z Centrum Sztuki Mościce odbyła się również uroczysta gala z okazji jubileuszu 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Uczestniczyli w niej I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Uroczystość uświetnił koncert maestro Klaudiusza Barana & Tango Orchestra z towarzyszeniem Ewy i Piotra Roemerów.


20230519 ANS 20230519 ANS 20230519 ANS 20230519 ANS 20230519 ANS 20230519 ANS
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj