„40 lat minęło jak jeden dzień”. Jubileusz Szpitala Powiatowego w Brzesku
2023-05-19

Historia Szpitala w Brzesku sięga aż XV wieku. Przetrwał do dziś i dzięki nieustannemu rozwojowi dalej działa w służbie pacjentom. W tym roku przypada jubileusz 40-lecia jego funkcjonowania w nowym budynku, przy ul. Kościuszki 68. W uroczystych obchodach przygotowanych z tej okazji udział wzięli: posłanka Józefa Szczurek-Żelazko oraz II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, którzy wręczyli zasłużonym pracownikom SP ZOZ w Brzesku odznaczenia państwowe.

Obecny był także wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron.

Jubileuszowe obchody zostały zaplanowane na dwa dni. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się dziś mszą świętą w kościele NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Następnie, już w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II, zaprezentowana została historia Szpitala.

Jubileusz był okazją do uhonorowania zasłużonych pracowników Szpitala. Wicewojewoda Mateusz Małodziński wręczył nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę odznaczenia państwowe. Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz za wkład w ochronę zdrowia przyznane zostały Krzyże Zasługi – dwa Złote oraz jeden Srebrny. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Złote Medale za Długoletnią Służbę odebrało pięcioro pracowników. Wicewojewoda wręczył także 22 osobom przyznane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Odznaki Honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

– Szpital Powiatowy w Brzesku to placówka o bogatej historii. Od wielu już lat opiekuje się pacjentami z poszanowaniem ich praw. Placówka nieustannie się rozwija i modernizuje, aby sprostać oczekiwaniom i dostarczać usługi na najwyższym możliwym poziomie. Dzisiejszy jubileusz to czas wspomnień, ale też planów na przyszłość – wszystko z myślą o dobru pacjentów. W trudnym czasie pandemii pracownicy dokładali wszelkich starań, aby wszyscy otrzymali oczekiwaną pomoc. Potwierdzeniem tego są wręczone dzisiaj odznaczenia, będące formą docenienia trudu i poświęcenia. Gratuluję wszystkim Państwu i życzę wielu kolejnych lat owocnej pracy – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Na jutro, w ramach jubileuszowych obchodów, zaplanowana została Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa.


Szpital w Brzesku z dużym rządowym wsparciem


Z myślą o pacjentach Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzesku nieustannie się rozwija. Placówka aktywnie pozyskuje z różnych źródeł środki na niezbędne prace modernizacyjne.

– Miesiąc temu wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał ze starostą brzeskim umowę potwierdzającą dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa na kwotę prawie 1,6 mln zł. Dzięki tym środkom Szpital będzie mógł zmodernizować Oddział Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej. Tylko w ubiegłym roku placówce udało się pozyskać ponad 1,6 mln zł na dalszy rozwój. Szpital uzyskał dofinansowanie w wysokości 480 tys. zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakup ambulansu sanitarnego, a także 1,2 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz modernizację instalacji gazów medycznych. To ogromne i potrzebne wsparcie, dzięki któremu Szpital może świadczyć usługi na najwyższym poziomie
– dodaje wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Więcej o historii Szpitala: https://spzoz-brzesko.pl/o-nas/historia-szpitala/

20230519 40 20230519 40 20230519 40 20230519 40 20230519 40 20230519 40 20230519 40 20230519 40 20230519 40
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj