11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej świętuje swoje 5-lecie
2023-05-17

Uroczysta przysięga żołnierska, pokaz sprzętu służb mundurowych, rekonstrukcja starcia partyzanckiego z Niemcami. To będzie ciekawy weekend. W Krakowie i Wierzbnie w gminie Koniusza odbędą się obchody 5-lecia 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Terytorium to przynależność do regionu i zamieszkującej go społeczności. Terytorium to więź. Wiedzą o tym żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która obchodzi 5-lecie działalności. Zachęcam wszystkich Małopolan do wzięcia udziału w uroczystościach, które odbędą się 20 i 21 maja w Krakowie oraz Wierzbnie. Naszą obecnością podziękujmy za misję, jaką pełnią „terytorialsi”. Za to, że są „zawsze gotowi, zawsze blisko”. Pokażmy, że jesteśmy dumni z polskiego munduru – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

20 maja o godzinie 10.00 na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się uroczysta przysięga żołnierzy OT, defilada pododdziałów 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, pokaz sprzętu służb mundurowych, gry i zabawy dla dzieci. Na uczestników uroczystości będzie czekać grochówka żołnierska.

Natomiast w niedzielę 21 maja o godzinie 9.30 w Wierzbnie odbędzie się rekonstrukcja skoku spadochronowego patrona 11 MBOT gen. bryg. L. Okulickiego, podniesienie flagi państwowej, złożenie kwiatów przed pomnikiem Cichociemnych oraz rekonstrukcja starcia partyzanckiego z Niemcami.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji: https://www.wojsko-polskie.pl/11bot/articles/aktualnosci-w/zapraszamy-na-obchody-swieta-11-malopolskiej-brygady-obrony-terytorialnej/

MBOT i WM plakat
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj