Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwiązań Komunikacyjnych w Małopolsce
2023-05-15

W nowosądeckiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odbyło się kolejne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwiązań Komunikacyjnych w Małopolsce, w szczególności Budowy Nowej Linii Kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark/Mszana Dolna oraz Modernizacji Istniejącej Linii Kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz, a także Budowy Drogi Szybkiego Ruchu z Brzeska do Nowego Sącza i dalej do granicy państwa w Muszynce, tzw. „Sądeczanki”.

W obradach uczestniczyli: przewodniczący Zespołu, sekretarz stanu ds. polityki europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Arkadiusz Mularczyk, posłowie Jan Duda i Patryk Wicher,  II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Przedmiotem dzisiejszego spotkania była budowa drogi krajowej nr 75 od Brzeska do Nowego Sącza, tzw. „Sądeczanki”. Analizie poddane zostały przebieg tras oraz proces inwestycyjny.

– „Sądeczanka” to strategiczna inwestycja. Wraz z budową nowej linii kolejowej Podłęże – Piekiełko stanowi ona ważny element przyspieszenia komunikacyjnego Małopolski. Dzięki tym inwestycjom południe województwa, w szczególności Sądecczyzna, otworzy się na pozostałe części regionu. Zyskają na tym przede wszystkim mieszkańcy i turyści, którzy będą mogli podróżować w bezpieczniejszy i bardziej komfortowy sposób – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.

*
Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązań Komunikacyjnych w Małopolsce, w szczególności Budowy Nowej Linii Kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark/Mszana Dolna oraz Modernizacji Istniejącej Linii Kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz, a także Budowy Drogi Szybkiego Ruchu z Brzeska do Nowego Sącza i dalej do granicy państwa w Muszynce, tzw. „Sądeczanki” powstał 20 grudnia 2019 r. W jego skład wchodzi obecnie 18 posłów i 1 senator z Małopolski, z przewodniczącym Arkadiuszem Mularczykiem na czele. Celem zespołu jest popieranie idei i wspieranie powstania obu inwestycji komunikacyjnych, organizowanie seminariów, spotkań zespołów parlamentarnych z udziałem administracji rządowej i samorządowej. Do tej pory, włącznie z dzisiejszym, odbyło się 8 spotkań.


zespół parlamentarny zespół parlamentarny zespół parlamentarny
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj