Uroczyste otwarcie zmodernizowanego Oddziału Wewnętrznego wraz z Intensywną Opieką Kardiologiczną Szpitala Powiatowego w Myślenicach
2023-05-11

Wyczekiwana przez wszystkich modernizacja nareszcie dobiegła końca. Pacjenci Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach mogą już w pełni korzystać z odnowionego Oddziału Wewnętrznego wraz z Intensywną Opieką Kardiologiczną. W dzisiejszym uroczystym otwarciu zmodernizowanego oddziału uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
 
– Medycyna nieustannie się rozwija, dlatego tak ważne jest ciągłe unowocześnianie placówek świadczących usługi medyczne. Doskonale wiedzą o tym w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Myślenicach, gdzie stale udoskonalana jest infrastruktura, a przestarzały sprzęt jest konsekwentnie wymieniany. Profesjonalna opieka na wysokim poziomie jest w myślenickim Szpitalu normą. Otwarty dzisiaj odnowiony Oddział Wewnętrzny wraz z Intensywną Opieką Kardiologiczną jest kolejnym na liście sukcesywnie modernizowanych w ostatnich latach oddziałów. To ważne szczególnie dlatego, że Szpital jest jedynym na terenie powiatu myślenickiego, obsługującym dodatkowo pacjentów z terenów ościennych – mówi wojewoda Łukasz Kmita.


Inwestycja w zdrowie

W myślenickim szpitalu zakończył się pierwszy etap zadania pn. „Przebudowa, rozbudowa i modernizacja pomieszczeń SP ZOZ w Myślenicach dla potrzeb Oddziału Wewnętrznego z Intensywną Opieką Kardiologiczną, Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym wraz z wyposażeniem oraz zakupem aparatury medycznej”. W drugim etapie zmodernizowany będzie Oddział Neurologii.

Zrealizowane zadanie to ogromne przedsięwzięcie obejmujące ponad 780 m2  powierzchni i bardzo szeroko rozbudowany zakres prac rozbiórkowych, budowlanych, instalacyjnych oraz wykończeniowych. Marzenie o oddzielnym węźle sanitarnym w każdej z sal dla pacjentów oraz nowej sali intensywnego nadzoru kardiologicznego wreszcie stało się faktem. Oddział został w pełni wyposażony w nowoczesne łóżka i szafki przyłóżkowe dla hospitalizowanych pacjentów oraz aparaturę medyczną. Po modernizacji oddział zyskał też dodatkową powierzchnię.

– Ciągłe podnoszenie jakości świadczonych usług, troska o wysokie standardy, to najlepszy wyznacznik tego, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach realizuje politykę stałego rozwoju. Dzięki takiemu podejściu staje się ważnym filarem zabezpieczenia medycznego dla Małopolan i przebywających w naszym województwie gości. A to, jak pokazała pandemia, jest bezcenne. Koszt prac modernizacyjnych wyniósł blisko 8 mln zł, z czego 6,2 mln zł stanowiły środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To też potwierdza, że rząd wspiera inwestycje w zdrowie – podsumowuje wojewoda.

Pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu oraz szpitala.


Szpital, który stawia na rozwój


Szpital w Myślenicach od wielu lat podejmuje działania modernizacyjne mające na celu rozbudowę i unowocześnienie infrastruktury. W 2015 roku zakończyła się przebudowa i modernizacja oddziałów Neonatologicznego oraz Ginekologiczno-Położniczego. Trzy lata później zmodernizowano oddział Chirurgii Ogólnej.

W ubiegłym roku na terenie szpitala realizowano zadanie „Rozbudowa infrastruktury tlenowej w SP ZOZ w Myślenicach, ul. Szpitalna 2, 32-400 Myślenice w związku z COVID-19”. Na to zadanie szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości 1,4 mln zł.

– Rządowe środki pozwoliły m.in. wykonać modernizację budynku tlenowni, wyremontować instalację odgromową czy wykonać termomodernizację elewacji. Na terenie szpitala zainstalowano także dodatkowy zbiornik na tlen ciekły. Po to właśnie powstał Fundusz Przeciwdziałania COVID-19, aby odpowiadać na potrzeby płynące ze strony szpitali. W wielu małopolskich placówkach widzimy efekt działania tego funduszu – mówi wojewoda Kmita.


AH0A5762AH0A5396AH0A5320AH0A5580AH0A5742AH0A5499AH0A5297AH0A5353AH0A5410AH0A5720AH0A5620AH0A5277AH0A5288AH0A5820AH0A5284AH0A5281AH0A5282
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj