Wspólne pół wieku. Jubileusze małżeńskie w Żabnie
2023-05-10

50 lat temu ślubowali sobie „miłość, wierność i uczciwość małżeńską …”.  Te wspólnie przeżyte ze sobą chwile doprowadziły do uroczystości Złotych Godów. Dziś ten wyjątkowy jubileusz świętowali mieszkańcy Żabna.

W uroczystości uczestniczyli posłowie Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski oraz I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który wręczył jubilatom przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Są one nagrodą dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Złote Gody świętowało 13 par.

- Dzisiejsze jubileusze to dowód ogromnej miłości, którą Państwo potrafią nieść przez życie. Konstanty Ildefons Gałczyński mówił, że „nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Tak wspaniały staż małżeński jest znakiem nie tylko miłości, ale również wierności, lojalności i przezwyciężania przeciwności losu. Raz jeszcze gratuluję przeżytych wspólnie lat i życzę wzajemnego zrozumienia, szacunku i tej miłości na kolejne lata - mówi wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego Cantabile.
*
Więcej o procedurze przyznawania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:
https://bip.malopolska.pl/muw,a,34772,nadawanie-odznaczen-medal-za-dlugoletnie-pozycie-malzenskie.html


Żabno Żabno Żabno Żabno Żabno Żabno Żabno Żabno
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj