Maków Podhalański dumny ze strażaków
2023-05-06

Rynek w Makowie Podhalańskim opanowali dziś strażacy z powiatu suskiego. Co prawda wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków, było 4 maja, ale w Małopolsce cały czas trwają uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Druhny i Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej mają powody do świętowania, bo przecież to właśnie oni są synonimem niesienia pomocy wszędzie tam, gdzie tylko zaistnieje taka potrzeba.

W uroczystościach z okazji Powiatowego Dnia Strażaka połączonych z wręczeniem sztandaru dla Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Makowie Podhalańskim wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Chcę wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla wszystkich strażaków, którzy na co dzień pełnią ważną rolę w naszym społeczeństwie. Strażak w Polsce kojarzy się z osobą, która niesie pomoc poszkodowanym, na którą zawsze można liczyć. Strażacy są dumą Małopolski. To dzięki Waszej służbie Małopolanie czują się bezpiecznie – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Podczas uroczystego apelu poświęcony został sztandar, który następnie wręczono prezesowi Oddziałowi Miejsko-Gminnemu ZOSP RP w Makowie Podhalańskim. Później sztandar został zaprezentowany wszystkim zebranym i pozostałym pocztom.

Wojewoda Łukasz Kmita wręczył także przyznany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi dla pożarnictwa Brązowy Krzyż Zasługi. Zasłużeni druhowie odebrali też odznaczenia resortowe. Następnie strażakom PSP wręczone zostały awanse na wyższe stopnie służbowe.

– Odznaczenia, zarówno te państwowe jak i resortowe, są wyrazem wdzięczności i docenienia codziennego trudu i poświęcenia. To symboliczne podziękowanie, w imieniu wszystkich mieszkańców, za gotowość do niesienia pomocy tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Gratuluję wszystkim wyróżnionym życząc spokojnej służby i nieustającej energii do konfrontacji z wyzwaniami dnia codziennego – dodaje wojewoda Kmita.

*
Małopolska Strażakami stoi i jest z nich dumna

W szeregach małopolskiej Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej jest ponad 82 tysiące strażaków, z czego 2,4 tys. stanowią strażacy PSP. Pozostali, czyli ponad 80 tys., to druhny i druhowie z OSP (z których czynnych jest prawie 50 tys.).

20230506 Maków Straż Pożarna 20230506 Maków Straż Pożarna 20230506 Maków Straż Pożarna 20230506 Maków Straż Pożarna 20230506 Maków Straż Pożarna 20230506 Maków Straż Pożarna 20230506 Maków Straż Pożarna 20230506 Maków Straż Pożarna 20230506 Maków Straż Pożarna 20230506 Maków Straż Pożarna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj