XIV Powiatowy Dzień Strażaka w Trzebini
2023-05-05

4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. To doskonała okazja do podziękowania za ich zaangażowanie i pełną gotowość do służby każdego dnia. Sposobność do wyrażenia wdzięczności nadarzyła się dziś na Rynku w Trzebini, gdzie obchodzony był Powiatowy Dzień Strażaka. W świętowaniu druhom towarzyszył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Strażacy to prawdziwi bohaterowie naszych czasów. Niezłomni, odważni, zawsze gotowi do działania, bez względu na porę dnia. Są zawsze tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Nie straszne im pożary, pandemia, wojna czy inne niespodziewane wypadki. Nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, dając nadzieję w trudnych chwilach. „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”! Dziś dziękujemy za Wasze poświęcenie, zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Z okazji Dnia Strażaka życzę wszystkim druhom spokojnej służby. Niech św. Florian nieustająco nad Wami czuwa – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

W dzisiejszych uroczystościach uczestniczył również poseł na Sejm RP Krzysztof Kozik. Nie zabrakło także małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Piotra Filipka. 

Podczas pikniku strażackiego na małych i dużych fanów pożarnictwa czekał pokaz wozów strażackich oraz stoiska promocyjne. Wydarzenie uświetnił występ Miejskiej Orkiestry Dętej.

***
Małopolska Strażakami stoi i jest z nich dumna

W szeregach małopolskiej Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej jest ponad 52 tysiące strażaków, z czego 2 tysiące stanowią strażacy PSP, a pozostali, czyli ponad 50 tysięcy, to druhny i druhowie z OSP.

– Małopolskie jednostki PSP i OSP są zawsze tam, gdzie ich potrzebujemy, dbając o nasze bezpieczeństwo, pomagając i chroniąc. Dziękuję, że możemy na Was zawsze polegać. Jesteście dumą Małopolski – mówi wojewoda Łukasz Kmita.


20230505 Trzebinia Straż Pożarna 20230505 Trzebinia Straż Pożarna 20230505 Trzebinia Straż Pożarna 20230505 Trzebinia Straż Pożarna 20230505 Trzebinia Straż Pożarna 20230505 Trzebinia Straż Pożarna 20230505 Trzebinia Straż Pożarna 20230505 Trzebinia Straż Pożarna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj