Wyróżnieni za służbę dla drugiego człowieka
2023-04-26

Pomoc społeczna to główny temat poruszany podczas LII sesji Rady Powiatu w Krakowie. W związku z tym jednym z punktów obrad było wręczenie Złotych Medali za Długoletnią Służbę dla pracowników Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach.

LII sesja Rady Powiatu w Krakowie rozpoczęła się od wręczenia odznaczeń państwowych. Uroczystego wręczenia w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

– Dzisiejsze odznaczenia są dowodem oddania i poświęcenia dla drugiego człowieka. Wykonywane każdego dnia przez Państwa obowiązki w sposób sumienny i profesjonalny stanowią uzasadnienie dzisiejszego wyróżnienia. Misja, jaką podejmują Państwo codziennie to dowód poczucia empatii i troski o drugiego człowieka. Serdecznie gratuluję! Życzę nieustającego zapału do pracy, dużo siły i satysfakcji z wykonywanych obowiązków – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Odznaczeni to pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach. DPS funkcjonuje od 1953 roku, na terenie zespołu dworsko-parkowego o pow. 5,44 ha. Jednostka na co dzień sprawuje całodobową opiekę nad 149 osobami (kobietami i mężczyznami) mającymi problemy zdrowotne związane ze schorzeniami natury psychicznej.

W ramach świadczonych usług dla mieszkańców poza całodobową opieką, leczeniem, rehabilitacją ruchową, rehabilitacją społeczną jest również realizowana terapia zajęciowa, w skład której wchodzą różnorodne formy m.in.: arteterapia - decupage, rysunek, malowanie, muzykoterapia, biblioterapia, socjoterapia - ludoterapia, rehabilitacja społeczna - trening funkcjonowania w życiu codziennym, trening umiejętności interpersonalnych i spędzania czasu wolnego, zajęcia z psychologiem czy zajęcia przygotowujące do podjęcia zatrudnienia.

20230426 Starostwo odznaczenia 20230426 Starostwo odznaczenia 20230426 Starostwo odznaczenia 20230426 Starostwo odznaczenia 20230426 Starostwo odznaczenia 20230426 Starostwo odznaczenia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj