Z ziemi włoskiej do Polski. Trwa kilkudniowa wizyta prezydenta Republiki Włoskiej w Polsce
2023-04-18

Warszawa, Kraków i Oświęcim – to miasta, które znalazły się w oficjalnym programie wizyty prezydenta Republiki Włoskiej Sergio Mattarelli w naszej Ojczyźnie. Prezydentowi towarzyszy podczas podróży córka Laura, która pełni funkcję pierwszej damy Italii. Na krakowskim lotnisku powitał ich dzisiaj wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Małopolska to region szczególny – przepełniony historią, silny tradycją, zachwycający bogactwem przyrodniczym. To tu znajdowała się siedziba polskich królów, a od 1364 roku działa najstarsza polska uczelnia – Uniwersytet Jagielloński. I też tutaj tragiczne dzieje II wojny światowej odcisnęły swe tragiczne piętno. Dziękuję za dzisiejsze spotkanie i za umacnianie polsko-włoskich relacji – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Oficjalna wizyta włoskiej delegacji rozpoczęła się wczoraj w Warszawie. Z tej okazji prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wydał uroczysty obiad. Uczestniczył w nim wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Natomiast dzisiaj prezydent Mattarella złoży wizytę w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau, gdzie weźmie udział w Marszu Żywych.

Z kolei jutro prezydent Republiki Włoskiej odwiedzi Uniwersytet Jagielloński, gdzie wygłosi wykład. Zaplanowano także zwiedzanie Krakowa, w tym wizytę w Muzeum Czartoryskich.

20230418 Balice 20230418 Balice 20230418 Balice 20230418 Balice 20230418 Balice
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj