O gospodarce, turystyce i przedsiębiorczości podczas polsko-austriackich rozmów
2023-04-14

W stolicy Małopolski przebywa właśnie z dwudniową wizytą delegacja landu Styria. Przedstawicielom lokalnych przedsiębiorców towarzyszy członkini rządu landu Styria ds. gospodarki, turystyki, regionów, nauki i badań Barbara Eibinger-Miedl. Wspólnie z konsulem generalnym Austrii w Krakowie Martinem Gärtnerem gościli dzisiaj u wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.
 
- Dzieli nas około 700 km. Łączy zaś znacznie więcej. Zarówno Małopolska, jak i Styria mogą poszczycić się chociażby wspaniałym dziedzictwem przyrodniczym czy licznymi atrakcjami turystycznymi. Potencjał do podejmowania wspólnych inicjatyw jest ogromny. Cieszę się, że z otwartością przyjęli Państwo zaproszenie na dzisiejsze spotkanie. To właśnie często podczas takich rozmów rodzą się inicjatywy i pomysły, które ewoluują w prawdziwie imponujące projekty – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Inicjatorem i organizatorem wizyty styryjskiej delegacji w Krakowie są: Centrum Internacjonalizacji Styrii (ICS) wraz z Austriackim Biurem Współpracy Gospodarczej w Warszawie i jego przedstawicielstwem w Krakowie. Deputowana landu Styria towarzyszy grupie delegacji gospodarczej. Wśród nich są przedstawiciele firm z sektorów: budownictwa drewnianego, lotniczego oraz zielonej technologii. W skład tej grupy weszli także reprezentanci kilku styryjskich instytucji naukowo-badawczych oraz dziennikarze.
 
- Historia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Austrią i Polską sięga roku 1918. To wyjątkowe dziedzictwo to nie tylko zobowiązanie, ale także ogromny potencjał. Realizuje się on nie tylko na podstawie umów pomiędzy naszymi państwami, ale także w ramach bezpośredniej współpracy regionów i miast. Jestem przekonany, że także obecna wizyta przyniesie dobre owoce – dodaje wojewoda.  
 
W dzisiejszych rozmowach uczestniczył także Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego.


20230414 Spotkanie Austria 20230414 Spotkanie Austria 20230414 Spotkanie Austria 20230414 Spotkanie Austria 20230414 Spotkanie Austria 20230414 Spotkanie Austria 20230414 Spotkanie Austria 20230414 Spotkanie Austria 20230414 Spotkanie Austria
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj