Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Spotkanie wielkanocne z KZERiON
2023-04-13

Ok. 150 osób z Krakowskiego Związku Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych spotkało się dziś w miejscowości Zielona w gminie Koniusza podczas uroczystego spotkania wielkanocnego. Uczestniczył w nim wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Stowarzyszenie od wielu lat działa w Małopolsce. Jest inicjatorem szeregu projektów aktywizujących i integrujących osoby starsze i niepełnosprawne. W pełnieniu swojej misji kieruje się dewizą, że najważniejszy jest drugi człowiek. Jak mówił Święty Jan Paweł II, „człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Dziękuję za troskę, z jaką podchodzą Państwo do innych ludzi – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

KZERiON w latach 2021-2023 otrzymał dofinansowanie na realizację pięciu projektów w ramach ogłoszonych przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę otwartych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych na realizację wybranych zadań z zakresu pomocy społecznej. Na organizację m.in. wyjazdów krajoznawczych i wieczerzy wigilijnych Związek otrzymał łącznie 44 tys. zł.

20230413 Spotkanie wielkanocne ZERiON 20230413 Spotkanie wielkanocne ZERiON 20230413 Spotkanie wielkanocne ZERiON
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj