Terytorialsi gotowi na święta
2023-04-05

„Zawsze gotowi – zawsze blisko” – tacy są terytorialsi, czyli żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na co dzień wykonują różne zawody, realizują swoje pasje i rozwijają umiejętności. Łączy ich służba wojskowa i praca na rzecz społeczności lokalnych. Dzisiaj umocnili swoje więzi podczas spotkania wielkanocnego. W Krakowie – Rząsce, gdzie mieści się jednostka wojskowa, obecny był I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Ogromna odpowiedzialność, jaką wzięliście w swoje ręce, składając przysięgę wojskową, pozwoliła Wam wejść do tej wyjątkowej rodziny, jaką jest społeczność żołnierska. Od tamtej pory nie tylko Małopolanie mogą na Was liczyć, ale także Wy możecie liczyć na siebie nawzajem. Niech ta wyjątkowa, niewidzialna nić będzie siłą w pokonywaniu wszystkich wyzwań. A na nadchodzące, świąteczne dni przyjmijcie, proszę, życzliwe życzenia: pogody ducha, zdrowia i radości – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej to jednostka, która pozwala realizować służbę wojskową przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowych obowiązków cywilnych. Szkolenia odbywają się najczęściej w dni wolne od pracy. Terytorialsi w ramach służby mogą rozwijać swoje talenty, zainteresowania i predyspozycje. W tym celu organizowane są chociażby kursy: oficerskie Agrykola, podoficerskie Sonda oraz ratownika pola walki.

Więcej na temat 11 Małopolskiej Brygady Brygada Obrony Terytorialnej: https://www.wojsko-polskie.pl/11bot/


AH0A1795AH0A1803AH0A1787AH0A1933AH0A1905AH0A1981AH0A1987AH0A1864
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj