„Wielkanocna Paczka Pamięci dla Małopolskiego Bohatera – Kombatanta”
2023-03-31

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita i Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Małopolski po raz kolejny organizują specjalną przedświąteczną akcję mającą na celu wsparcie kombatantów i ich rodzin. „Wielkanocna Paczka Pamięci dla Małopolskiego Bohatera – Kombatanta” to projekt, który obejmie ok. 140 osób w Małopolsce.

– Paczki te to symboliczne wsparcie dla małopolskich Bohaterów. Chcemy, by w tym ważnym okresie przedświątecznym nikt nie czuł się samotny. Poprzednie akcje „paczki pamięci” spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Zaangażowały ambitnych wolontariuszy i pokrzepiły nadzieje w sercach seniorów. Jestem przekonany, że inicjatywa znów wywoła uśmiech na niejednej twarzy i będzie okazją do wymiany doświadczeń. Każde spotkanie z naszymi Bohaterami to wartościowe doświadczenie, które na długo zostaje w pamięci – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W imieniu wojewody Kmity paczki będzie pomagał rozwozić II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

– Dla całego środowiska naszego Stowarzyszenia to wielki zaszczyt, że możemy odwiedzać naszych małopolskich Bohaterów. Każde spotkanie z Nimi to niepowtarzalna okazja do rozmowy ze Świadkiem Historii. Cieszymy się, że nasi wolontariusze są tak ciepło witani przez Kombatantów. Nasi Bohaterowie otrzymają w świątecznej paczce żywność, ciasta, wędliny – mówi prezes Stowarzyszenia Tomasz Konturek

Projekt realizowany jest ze środków Wojewody Małopolskiego w ramach rozstrzygnięcia pierwszego w 2023 roku konkursu ofert z zakresu polityki społecznej.

– Wsparcie otrzymało 38 organizacji na łączną kwotę 350 tys. zł. To środki, które zostaną przeznaczone m.in. na organizację śniadań wielkanocnych. W ubiegłym roku na realizację programów z zakresu pomocy społecznej przeznaczyliśmy w sumie 888,5 tys. zł. Kwota ta trafiła do 48 organizacji na realizację 78 projektów – przypomina wojewoda Kmita.

Więcej informacji: https://www.malopolska.uw.gov.pl/default.aspx?page=organizacje_pozarzadowe

20230331 plakat
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj