Niech znów połączy nas Jan Paweł II!
2023-03-13

Podczas dzisiejszej wizyty w Wadowicach wojewoda małopolski Łukasz Kmita poprosił parlamentarzystów i samorządowców o wspólne złożenie kwiatów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II.

- Chcemy być wierni i będziemy wierni nauczaniu naszego wielkiego Rodaka. Nie wyobrażam sobie, aby będąc w rodzinnym mieście naszego kochanego Papieża, choć na chwilę nie zatrzymać się przy Jego domu rodzinnym i Jego pomniku - podkreślił wojewoda Kmita.

Łukasz Kmita przebywał w Wadowicach z wizytą roboczą, podczas której w sali Starostwa Powiatowego podpisane zostały umowy potwierdzające dofinansowanie do remontów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Będąc tu, w Wadowicach, i dokładając kolejną cegiełkę do rozwoju samorządów poprzez wsparcie w modernizacji dróg, warto jednak zatrzymać się nad tym, co najcenniejsze. Poprzez oskarżenia i manipulacje próbuje się zabrać nam, Polakom, nasz największy autorytet, jakim jest Święty Jan Paweł II, patron Małopolski. Dlatego proszę każdego z Was obecnych tu na sali,  abyśmy po podpisaniu umów wspólnie, w geście solidarności, złożyli kwiaty i pomodlili się w intencji naszej Ojczyzny i Małopolski - podkreślił wojewoda Kmita.

Zarówno przedstawiciele parlamentu - posłowie Filip Kaczyński i Marek Polak - jak i samorządowcy - starostowie wadowicki i suski oraz burmistrzowie i wójtowie z samorządów - chętnie włączyli się w tę inicjatywę. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zapowiedział także, że wystosuje do wszystkich 182 włodarzy małopolskich miast i gmin oraz starostów apel o uczczenie Jana Pawła II specjalną uchwałą.

- Ma to być nasze wspólne  świadectwo, że nie zgadzamy się na niszczenie świętości, na fałszywe oskarżenia i próby dezawuowania nauczania pochodzącego z Małopolski  największego z rodu Polaków. Zamierzam poprosić zarówno wójtów, burmistrzów,  starostów, jak i państwa radnych o podjęcie tej inicjatywy. Wiemy, jak ogromny wkład miał Jan Paweł II w powstanie "Solidarności", jakie zasługi ma w przemianach demokratycznych w naszym kraju. Jego nauczanie dodawało Polakom nadziei w czasach próby - w czasach głębokiego komunizmu w Polsce. Dziś jesteśmy winni stanąć po stronie prawdy i opowiedzieć się za tym, aby nie deptano pamięci o naszym wielkim Papieżu - podkreślił wojewoda Kmita.

Jednocześnie wojewoda zapowiedział, że jeszcze dziś na budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie zostanie powieszony specjalny baner z wizerunkiem Papieża i hasłem: „Pamiętamy, Kochamy, Będziemy Bronić. Święty Janie Pawle II - módl się za nami".

Baner został sfinansowany ze środków własnych Łukasza Kmity.

20230313 Wadowice pomnik 20230313 Wadowice pomnik 20230313 Wadowice pomnik 20230313 Wadowice pomnik 20230313 Wadowice pomnik Jan Paweł II
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj