Ambasador Niemiec z wizytą w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie
2023-03-08

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita spotkał się z ambasadorem Niemiec dr. Thomasem Baggerem, któremu towarzyszyli konsul generalny Niemiec w Krakowie dr Michael Groß oraz II sekretarz Ambasady Niemiec Uwe Koppel. Rozmawiano m.in. o współpracy regionów oraz o kwestii pomocy, jaka popłynęła z Małopolski do Ukrainy.

- Ostatnie lata to czas wielu wyzwań, przed którymi musi stanąć każde państwo. Dziś szczególnie Europa mierzy się ze skutkami, jakie przynosi wojna na Ukrainie. Polski rząd od pierwszych dni niesie pomoc obywatelom Ukrainy. Pomoc ta ma szereg różnych wymiarów: zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia, system świadczeń, organizację procesu nadawania numerów PESEL. Małopolanie z otwartymi sercami pomagają tym, którzy przez zawieruchę wojenną są zmuszeni opuścić własną ojczyznę. Strażacy dzielą się swoim sprzętem, a ostatnio Szpital w Nowym Targu przekazał karetkę, aby ta niosła pomoc rannym na Ukrainie. Małopolska była, jest i będzie z Ukrainą
– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Współpraca państw sąsiednich to bardzo ważny element gospodarki. Porozumienia partnerskie z Małopolską dają szansę na podejmowanie kolejnych działań – dodaje wojewoda Kmita.

Dr Thomas Bagger od lipca 2022 r. jest ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec w Polsce, reprezentującym zarazem Prezydenta Federalnego w Rzeczypospolitej Polskiej. Jego zadaniem jest utrzymywanie ścisłych kontaktów z rządem polskim oraz przedstawicielami tutejszego świata kultury i biznesu.

20230308 Ambasador Niemiec 20230308 Ambasador Niemiec 20230308 Ambasador Niemiec 20230308 Ambasador Niemiec
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj