Małopolska Policja rośnie w siłę. Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy
2023-03-08

Jest ich łącznie 55. Przyjęci zostali w ramach pierwszego naboru w 2023 r. To funkcjonariusze i funkcjonariuszki, którzy dzisiaj dołączyli do zespołu małopolskiej Policji. W uroczystym ślubowaniu uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Mundur, który od dzisiaj już z pełnymi przywilejami i obowiązkami nosić będzie blisko 60 nowo przyjętych policjantów, to wyraz zaufania. Naszą powinnością pozostaje nieustannie wspieranie funkcjonariuszy w tej często trudnej i wymagającej pracy. Okazując właściwy szacunek, umacniamy etos policjanta i uczestniczymy w budowaniu właściwej postawy społecznej wobec służb. Warto być dumnym z polskich służb mundurowych. Niech każdy dzień nowej pracy będzie dla Państwa potwierdzeniem dobrze wybranej ścieżki rozwoju i niech przynosi poczucie spełnienia oraz dobrze wykonanego zadania – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 Wszyscy nowo przyjęci otrzymali już przydział do jednostek, w których będą służyć. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie pozostanie 12 nowych policjantów. 5 osób trafi do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, 6 do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a 8 do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Dodatkowe wsparcie otrzymają także Komendy Powiatowe. Najwięcej, bo po 4 funkcjonariuszy, podejmie pracę w Komendach Powiatowych w: Krakowie, Limanowej i Wadowicach. 3 policjantów podejmie służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach. Po dwóch nowych policjantów zyskają Komendy Powiatowe w: Chrzanowie, Bochni i Nowym Targu. Natomiast Komenda Powiatowa w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa w Suchej Beskidzkiej, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku i Komenda Powiatowa Policji w Miechowie zyska po 1 policjancie.

- O tym, jak szerokie jest zaangażowanie garnizonu małopolskiej Policji w działania bliskie obywatelom, przekonywaliśmy się wielokrotnie. To nie tylko sumienne wypełnianie codziennych obowiązków, ale także reagowanie w sytuacjach niestandardowych. Jak wszyscy wiemy, tych w ostatnich latach nie brakowało. Na uznanie zasługuje elastyczność i gotowość do podejmowania wszelkich zadań, które służą bezpieczeństwu mieszkańców. Na małopolską Policję zawsze można liczyć – dodaje wojewoda.

 W grupie 55 nowych policjantów 15 stanowią kobiety.

W tym roku planowane są kolejne przyjęcia do garnizonu Policji. Dwa z nich mają się odbyć na początku maja i lipca, dalsze natomiast pod koniec sierpnia, października i grudnia.


20230308 MLP Policja 20230308 MLP Policja 20230308 MLP Policja 20230308 MLP Policja 20230308 MLP Policja 20230308 MLP Policja 20230308 MLP Policja 20230308 MLP Policja 20230308 MLP Policja 20230308 MLP Policja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj