Nowa remiza OSP w Ispini
2023-01-29

Wiedza, doświadczenie i umiejętności są nieocenione w pracy strażaka. Aby czerpać z nich jak najwięcej, potrzebne są też nowoczesny sprzęt i odpowiednie zaplecze. W Ispini w powiecie bocheńskim powstała nowa remiza, która znacząco przysłuży się tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej, a tym samym bezpieczeństwu mieszkańców.

W uroczystym otwarciu remizy OSP w Ispini uczestniczyli sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierz Bernacki oraz I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

– To radosny dzień dla wszystkich mieszkańców gminy Drwinia oraz gmin ościennych. Wzrost potencjału ratowniczego to większe bezpieczeństwo Małopolan. Nowa remiza będzie służyć do magazynowania sprzętu i ułatwi dostęp do pobliskich gmin w sytuacjach kryzysowych. Serdecznie gratuluję zakończenia tej inwestycji. Życzę jednak, by syreny w Ispini nie miały powodów do wycia, a strażackie samochody wyjeżdżały stąd jak najrzadziej – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

- Powstanie remizy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Drwinia w ramach drugiego naboru otrzymała 860 tys. zł na realizację zadania związanego ze zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców zagrożonych wystąpieniem klęsk żywiołowych – przypomina wicewojewoda Pagacz.

500 tys. zł przeznaczono na budowę remizy, resztę pokryto z budżetu gminy.

Pozostałe środki z RFIL – 360 tys. zł – zostały przeznaczone na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4x4 z wyposażeniem oraz agregatem wysokociśnieniowym dla OSP Grobla. Pojazd, którego koszt całkowity to 387 850 zł, dotarł do druhów latem 2021 roku.

20230129_Ispinia 20230129_Ispinia 20230129_Ispinia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj