Świąteczno-noworoczne spotkanie Rodzin Katyńskich
2023-01-14

Na co dzień zajmują się ujawnianiem i dokumentowaniem prawdy o Zbrodni Katyńskiej. Głównym celem ich działalności jest doprowadzenie do godnego upamiętnienia ofiar tej zbrodni. Uczą młode pokolenia historii, przekazując prawdę o tych, którzy walczyli oraz podejmowali działania dla wolnej Polski. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie dziś przełamali się symbolicznym opłatkiem podczas spotkania świąteczno-noworocznego, które odbyło się w klasztorze Augustianów w Krakowie. W uroczystości wziął udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Spotkanie świąteczno-noworoczne rozpoczęło się od mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Następnie zebrani goście mieli okazję złożyć sobie życzenia w klasztorze Augustianów. Wicewojewoda w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity odczytał list skierowany do uczestników.

Trwamy w okresie Świąt Bożego Narodzenia, które nastroiły nas wyjątkowym klimatem i przyniosły niezwykłą atmosferę. Naszymi myślami ciągle obejmujemy tych, którzy są nam bliscy. W tym czasie chcemy się spotykać, bo wiemy, że to dobra okazja do serdecznych rozmów, dzielenia się radościami i troskami, wymienienia się uśmiechem i serdecznym spojrzeniem. Dziś to wyjątkowe doświadczenie jest udziałem wszystkich Państwa, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie. Jestem przekonany, że ciepło i dobro, jakim dzielicie się na co dzień, również dziś będzie Państwu towarzyszyć, przyczyniając się do umocnienia wspólnoty, tożsamości i łączących Państwa więzi – czytał wicewojewoda Ryszard Pagacz.

– Dziękuję za Państwa działania na rzecz historii naszej Ojczyzny i upamiętnienia tych, którzy oddali za nią swoje życie. Przekazywanie tego dorobku młodym pokoleniom stanowi ważny element edukowania młodych Polek i Polaków. Na nadchodzące kolejne miesiące Nowego Roku życzę pokoju i radości. Niech te kolejne dni 2023 roku przyniosą Państwu satysfakcję i służą odkrywaniu cennych inspiracji – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Więcej o Rodzinach Katyńskich: https://katyn.ipn.gov.pl/kat/ludzie/rodziny-i-stowarzyszeni/12156,Federacja-Rodzin-Katynskich.html

20230114 Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia 20230114 Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia 20230114 Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia 20230114 Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia 20230114 Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia 20230114 Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia 20230114 Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia 20230114 Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj