Wojewoda Łukasz Kmita w Radiu Kraków: szczepienia dostępne na wyciągnięcie ręki
2021-07-29

- To kolejna odsłona akcji. Chcemy być jak najbliżej Małopolan ze szczepieniami. Punkty będą w Spytkowicach, Jabłonce, Laskowej, Niedźwiedziu, Łukowicy, Piwnicznej-Zdroju, Nawojowej, Ropie, Radogoszczy i Gromniku. Będą przed kościołami lub niedaleko. Będą jednodawkowe szczepionki. Szczepienia będą szybkie i sprawne. Rozszerzyliśmy akcję. Kolejne punkty szczepień są po to, żeby Małopolanie jak najszybciej mogli się zaszczepić. Niestety tempo szczepień spada. Widzimy to. Stąd akcje promocyjne. Zachęcamy do szczepień przez Straże Pożarne, Koła Gospodyń, pikniki, spotkania – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita na antenie Radia Kraków.

Już w najbliższy weekend odbędą się kolejne akcje szczepień, w tym przy kościołach i w plenerze. Podobnie jak wcześniej, będą one realizowane za pomocą jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson. Prowadzone będą także działania edukacyjne umożliwiające zasięgnięcie szerszej wiedzy na temat szczepień.

- Edukacja to podstawa. Nikogo siłą nie przekonamy. Można pokazywać twarde dane. 20 lipca w Małopolsce było przełamanie spadkowej fali pacjentów z COVID w szpitalach. Do 20 lipca od Wielkiejnocy cały czas spadała liczba osób hospitalizowanych. Od 20 lipca jest zmiana. Liczba pacjentów w szpitalach wzrosła o połowę. To pacjenci z wirusem. Wirus jest ciągle groźny. Mamy piękną pogodę, wiele osób zapomina o pandemii. Ona jednak jest dalej niebezpieczna – tłumaczył wojewoda.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy: https://www.radiokrakow.pl/


Radio_Kraków_15.07
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj