2019-11-25
27 grudnia nie pracujemy

27 grudnia będzie w tym roku dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej. W zamian urzędy będą otwarte w sobotę 14 grudnia. Zarządzenie w tej sprawie podpisał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zarządzenie szefa KPRM dotyczy administracji rządowej:

• centralnej (czyli ministerstw i urzędów centralnych),

• terenowej (w której skład wchodzą m.in. urzędy wojewódzkie, urzędy, które należą do Krajowej Administracji Skarbowej, inspekcje i urzędy statystyczne).

2019-12-13
38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w zorganizowanych przez NSZZ „Solidarność” – Region Małopolska uroczystościach upamiętniających Ofiary stanu wojennego.

Rozpoczęła je msza św. w Katedrze Wawelskiej pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Następnie uczestnicy przeszli pod Krzyż Katyński, gdzie zapalono znicze i złożono kwiaty.  

2019-12-13
Odszedł Bohater

Dał świadectwo całym swym życiem… Zawsze szedł „wyprostowany”… Niezłomny w swej wierze w ideały i wolną Polskę… Gen. bryg. Tadeusz Bieńkowicz, ps. „Rączy”… Dzisiaj odszedł na wieczną wartę…

Urodzony w 1923 roku, uczestnik II wojny światowej, niezłomny żołnierz okręgu nowogródzkiego Armii Krajowej. Aresztowany przez UB za działalność antykomunistyczną, poddany wielomiesięcznym przesłuchaniom i torturom, więziony i skazany przez komunistyczne władze na karę śmierci. Kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari, odznaczony również m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.  

Podczas ostatniego Małopolskiego Spotkania Opłatkowego wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył mu Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości, przyznany przez premiera Mateusza Morawieckiego. To był wzruszający moment... Jesteśmy wdzięczni, że dane nam było poznać Pana Generała. 

Cześć i chwała Bohaterowi! Niech spoczywa w pokoju…

2019-12-13
"Senior+": program, który daje drugą młodość

Seniorzy mówią, że dzięki placówkom powstającym w ramach programu „Senior +” mają drugą młodość. Podkreślają, że znaleźli tam bezpieczną przystań i miejsce, w którym nie czują się samotni. Dzięki kolejnej edycji programu takich placówek będzie jeszcze więcej.

- W polskiej tradycji rodzinnej babcia i dziadek zawsze stanowili symbol troski, życiowej mądrości i doświadczenia, którymi otaczali swoich najbliższych. Tak jest nadal. Jednocześnie rośnie zainteresowanie osób po 60. roku życia aktywnymi formami spędzania czasu. Wszak nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu… Dlatego program „Senior +” z każdym kolejnym rokiem się rozwija, stanowiąc dopełnienie rodziny programów społecznych. To nasza odpowiedź i wyraz wdzięczności za wkład, jaki seniorzy wnoszą codziennie do naszego życia – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik. 

2019-12-12
O bieżących wydarzeniach w Małopolsce w TVP3 Kraków

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem redaktora Jacka Bańki w programie „Tematy dnia” w TVP3 Kraków. Rozmawiano m.in. o bramkach biometrycznych, które mają zostać zainstalowane w Kraków Airport, a także o przekazaniu terenu pod nową bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Rozwój Portu Lotniczego Balice to rozwój naszego województwa. Wśród tych działań są również bramki biometryczne. (…) Przy wykorzystaniu tego systemu czas odprawy skróci się o ponad połowę – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

2019-12-12
O innowacyjnych rozwiązaniach w KRAKÓW AIRPORT

10 grudnia 2019 roku w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice odbyło się spotkanie przedstawicieli MSWiA, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, służb granicznych i krakowskiego lotniska.

W rozmowie udział wzięli wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, sekretarz stanu Krzysztof Kozłowski, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, zastępca komendanta głównego Straży Granicznej gen. Jacek Bajger oraz prezes Zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek. Podczas spotkania poruszono kwestie innowacyjnych rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa i jakości obsługi pasażerów w Kraków Airport, gdzie systematycznie i dynamicznie wzrasta ruch pasażerski. Krakowskie lotnisko jest bramą dla Krakowa i całego regionu Małopolski, w najbliższym czasie przyjmie 8-milionowego pasażera, dlatego podczas spotkania pracownicy podkreślali konieczność zapewnienia odpowiedniej i bezpiecznej dla pasażerów infrastruktury.

2019-12-11
„Środa z profilaktyką” w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim

„Środa z profilaktyką” to akcja, która zachęca do regularnego kontrolowania kondycji własnego zdrowia. W każdą środę we wszystkich Oddziałach Wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia chętni mogą sprawdzić ciśnienie krwi, poziom glukozy, stan skóry, zbadać wzrok, a nawet wykonać spirometrię i badanie gęstości kości (densytometria). Wszystko bezpłatnie pod okiem specjalistów.

Także Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie przyłączył się do tej akcji i zorganizował takie badania dla pracowników i gości odwiedzających Urząd.

- Profilaktyka jest bardzo ważna. Wśród pracowników Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego jest duża świadomość tego, że trzeba się badać. Świadczy o tym znacząca frekwencja podczas dzisiejszej „Środy z Profilaktyką”. Jeśli tylko jest okazja, by skorzystać z badań – trzeba to robić – powiedział wojewoda Piotr Ćwik, który również poddał się badaniom.

wstecz    do góry     drukuj