2020-01-29
Razem bezpieczniej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłasza kolejny nabór wniosków do „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Jest to największe przedsięwzięcie o charakterze prewencyjno-profilaktycznym w Polsce. Tegoroczna edycja koncentruje się w całości na celu nr 2: „Bezpieczne przejścia dla pieszych”. Na realizację programu na rok 2020 zabezpieczona została rezerwa celowa w wysokości 6 000 000 złotych.

2020-01-29
To były dwa wielkie wyzwania

Za nami dwa duże wydarzenia w Małopolsce. Weekend obfitował w niezapomniane emocje sportowe. Zakopane stało się w tych dniach światową stolicą skoków narciarskich. Ponad 23 tys. kibiców dopingowało skoczków na Wielkiej Krokwi, a kolejne 10 tys. zgromadziło się wokół skoczni.
 
W poniedziałek oczy świata były natomiast zwrócone na Oświęcim. W obchodach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz wzięło udział ponad 200 ocalałych więźniów. Towarzyszyli im przedstawiciele ponad 60 państw i organizacji międzynarodowych.
 

2020-01-28
 Wizyta ambasadora Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik gościł w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie ambasadora Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Jonathana Knotta.

Podczas spotkania omawiano m.in. zasady pobytu w Polsce obywateli Wielkiej Brytanii po zmianach, które mają nastąpić 1 lutego 2020 r. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor generalny MUW Szymon Strzelichowski.  

- Brexit to spore wyzwanie, do którego przygotowujemy się także z perspektywy zadań wykonywanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Dziękuję za deklarację pogłębiania polsko-brytyjskiej współpracy zarówno w zakresie gospodarki, jak i innych obszarów! – podkreśla wojewoda Piotr Ćwik.

2020-01-27
Mamy straszne przeczucie, gdyż wiemy…

Któż by uwierzył, że można zabrać miliony ludzi i bez żadnych podstaw poprowadzić na różnego rodzaju rzezie.
Któż by uwierzył, że prowadzi się naród na zagładę z powodu diabelskiej woli bandy podłych przestępców.
Któż by uwierzył, że prowadzi się naród jako ofiarę przebłagalną za porażkę we własnej walce o władzę i wielkość.
Któż by uwierzył, że naród będzie ślepo wykonywać prawo, które niesie ze sobą śmierć i zniszczenie
– zanotował Załmen Gradowski, jeden z więźniów w obozie Auschwitz.

Jego zapiski „z serca piekła”, skrzętnie ukryte, przetrwały wojnę, a wraz z nimi obraz ogromu tragedii, jaka była udziałem milionów ofiar. Sam Gradowski zginął. Jednak jego wielkie pragnienie przekazania światu choćby minimum informacji o obozowej rzeczywistości – ziściło się.

2020-01-24
Pracownicy urzędów pracy wyróżnieni!

27 stycznia obchodzić będziemy Dzień Pracownika Publicznej Służby Zatrudnienia. Z tej okazji odbyła się m.in. Małopolska Konferencja Publicznych Służb Zatrudnienia. Uczestniczył w niej wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

To cykliczne wydarzenie, organizowane od 2012 roku, jest platformą dyskusji na istotne tematy dotyczące rynku pracy. Uczestniczą w nim zarówno przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, jak i powiatowych urzędów pracy, Ochotniczych Hufców Pracy, organizacji pozarządowych czy wreszcie pracodawców i instytucji edukacyjnych.

2020-01-24
Program ASOS 2020. Jeszcze można składać oferty!

Wspieranie aktywności seniorów, edukacja, integracja wewnątrz- i międzypokoleniowa, usługi społeczne dla osób starszych – to główne cele Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Termin składania ofert upływa 31 stycznia br.

2020-01-23
Pełna gotowość

Bezpieczeństwo podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz to priorytet. Małopolskie służby przygotowywały się do tego wydarzenia już od dłuższego czasu. Działania obejmowały szereg aspektów i były na bieżąco omawiane m.in. na posiedzeniach Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

wstecz    do góry     drukuj